Spotify вилучає з каталогу записи кращих стендаперів на тлі спору про авторські відрахування

33

За повідомленням the wall street journal, spotify видалила сотні записів коміків після того, як компанія spoken giants і компанія з управління правами застопорилися на угоді з виплати авторських відрахувань. Зниклі записи належать таким зіркам, як кевін харт, тіффані хеддіш і джон мулейні.

Як і в попередніх суперечках з авторами пісень, ця нова боротьба розгортається навколо компенсації не тільки за виконання. Spoken giants хоче, щоб її артисти отримували гонорари тільки за час, проведений біля мікрофона, але і як автори жартів. Компанія з захисту прав почала переговори з онлайн-сервісами навесні, але незадовго до американського дня подяки з’ясувалося, що spotify вилучить роботи коміків до тих пір, поки не буде досягнуто згоди.

Spotify також заявила, що платить “значну” суму грошей за комедійні матеріали і” із задоволенням ” продовжувала б платити, і що дистриб’ютори і лейбли також мають право голосу щодо виплат. Деякі матеріали коміків залишаються на spotify станом на даний момент, але набагато більша їх кількість доступна через конкуруючі сервіси, на зразок apple music.

Якби spotify почала платити авторські відрахування, сервісу довелося б або платити більше в цілому, або зменшувати частину існуючої частки дистриб’юторів і лейблів. І те, і інше може негативно позначитися на підсумковому результаті spotify, а у компанії і так не дуже багато місця для маневру — середній дохід з одного слухача в минулому кварталі склав близько $4,91.

У той же час, суперечка про авторські відрахування і видалення записів припадають на особливо чутливий час. Оскільки живий стендап все ще далекий від того масштабу, що був до пандемії, деякі коміки досить сильно залежать від цифрових релізів. Вони явно прагнуть підвищити цей дохід і можуть відчути досить сильні фінансові проблеми, втративши підтримку в особі spotify.

Gizmodo