Вмс сша створили пристрій, що перериває людську мову

11

Нелетальний пристрій, розроблений вмс сша, призначений для того, щоб непомітно позбавити людину можливості говорити. Таким чином, наприклад, можна перервати виступ лідера на масовому заході.

Пристрій, що називається портативною акустичною системою виявлення і переривання (ahad), записує мову цілі за допомогою мікрофона дальнього радіусу дії і відтворює її з невеликою затримкою. Відтворення мови із затримкою транслюється назад до оратора, і чує її тільки він.

Принцип дії ahad заснований на дезорієнтації лідера, який виголошує промову. Почувши свої ж слова з деякою затримкою, оратор збивається з думки і відчуває себе некомфортно. Така поведінка стає помітно оточуючим, і вплив виступу зводиться до нуля.

Під час тестування інженери вмс виявили, що найбільший вплив на людину, яка вимовляє мову, надає затримка на один склад. Протистояти системі може тільки психічно стійкий, впевнений в собі лідер. В даний час установка тестується тільки в лабораторних умовах.

Основним завданням ahad є припинення масових заворушень і дезорієнтація конкретних лідерів протестного руху. Однак інженери вмс припускають, що технологія може бути використана і при трансляції повідомлень між кораблями, а також при веденні переговорів.