Представлена анімація “бомбардування” місяця астероїдами (відео)

33

Головним геологічним процесом, що сформував поверхню місяця, є “бомбардування” природного супутника землі тисячами астероїдів. В результаті вся площа місяця покрита численними кратерами. Тільки на видимій частині вчені змогли зафіксувати понад 300 тисяч кратерів, діаметр яких перевищує 1 км.

За приблизною оцінкою астрономів, кожні земну добу на поверхню місяця випадає дощ з 100 тисяч астероїдів різного розміру. В результаті такого “бомбардування” на місяць прилітає понад 3 тонн космічного матеріалу. Експерти з youtube каналу hazegrayart, що спеціалізуються на демонстрації роботи сучасних ракет, представили анімаційне відео «бомбардування» поверхні місяця астероїдами.

Реалістичне відео показує безперервно спалахують над місяцем вогники, які при наближенні перетворюються на величезні вибухи, що піднімають над поверхнею супутника маси пилу, реголіту і осколків. Примітно, що місяць, притягаючи астероїди, виконує роль своєрідного щита, захищаючи землю від попадання великої кількості космічних тіл, здатних завдати шкоди нашій планеті.

Захист від астероїдного дощу є одним із завдань, яке слід вирішити при реалізації проекту artemis, метою якого є висадка людей на місяць і створення на її поверхні постійно працюючої колонії. Відсутність місячної атмосфери, в якій могли б частково згоряти астероїди, значно ускладнює проблему, адже навіть найменший космічний «прибулець» здатний завдати катастрофічні пошкодження місячній базі nasa. Особливо актуальна захист енергетичних установок, для роботи яких планується встановити на місяці ядерний реактор.